تبلیغات
روزانه - مطالب شهریور 1394
 
روزانه
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی یزدانی
نویسندگان
آشنایی با مرز پدافند ایران و هواپیماهای آمریکایی در جنوب شرق/ شناسایی در کمتر از ۲ دقیقه

اهداف هوایی در کمتر از ۲ دقیقه شناسایی، سپس تصمیم‌گیری شده و در صورت لزوم، اقدام کنشی انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: آشنایی با مرز پدافند ایران و هواپیماهای آمریکایی در جنوب شرق/ شناسایی در کمتر از ۲ دقیقه

گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- هشدار به پرنده‌های بیگانه -چه بدون سرنشین و چه با سرنشین- توسط سامانه های پدافند هوایی کشورمان در سالهای اخیر خصوصا بسیار چشم‌گیر بوده و در مقاطع مختلف، اخبار برخی از این اخطارها توسط پدافند هوایی منتشر می‌شود که یکی از نمونه‌های اخیر و مشهور آن اخطار به هواپیمای ایساف-140 حامل بیش از 100 سرباز آمریکایی بود که بدون معرفی، قصد عبور از فضای کشورمان را داشتند که این هواپیما در تاریخ 14 شهریور 93 توسط سامانه های پدافندی کشور شناسایی و در فرودگاه بندرعباس به زمین نشانده شد.

اما این اخطار از کدام ایستگاه پدافند به آمریکایی داده شد؟

* ایستگاه پدافندی جاسک؛ ماموریت: کشف و رهگیری

ایستگاه راداری شهید فضل‌الله کشاورزی (جاسک) در سال 1350 به منظور پوشش هوایی و راداری جنوب تنگه هرمز تا چابهار تاسیس و تحویل نیروی هوایی ارتش شد و پس از جدا شدن قرارگاه پدافند هوایی از نیروی هوایی این ایستگاه در اختیار قرارگاه قرار گرفت و در حوزه‌های کشف و رهگیری به انجام ماموریت می‌پردازد.

به گزارش فارس، ایستگاه‌های راداری مختلفی در محدوده جنوب شرق کشور مستقر شده‌اند.

با توجه به اینکه اقدامات مناسبی در خصوص هدایت، تمرکزی و اقدام غیرتمرکزی در پدافند هوایی کشور صورت گرفته در حال حاضر در پدافند علاوه بر ADOC ها به عنوان مراکز کنترل (پایش) و گزارش و ... در قرارگاه پدافند هوایی سازماندهی شده و استقرار یافته‌اند و به این ترتیب تمام آسمان جنوب شرق کشور را به خوبی رصد می‌کنند.

این بخش‌ها مشتمل بر مجموعه شبکه‌های راداری هستند و تجمیع اطلاعات دریافتی از این شبکه‌های راداری و پایگاه‌های بصری (که در طول منطقه گسترده شده و بالغ بر 300 پست دیده‌بانی را در برمی‌گیرد) در SOC مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

* شناسایی در کمتر از 2 دقیقه

به گفته یکی از فرماندهان این مرکز، اهداف در کمتر از 2 دقیقه شناسایی می‌شوند و سپس تصمیم‌گیری شده و در صورت ضرورت، اقدام راه‌کنشی در نظر گرفته می‌شود که این اقدام یا هواپایه (از طریق هواپیماهای اسکرمبل و هدایت افسران کنترل شکاری) انجام می‌شود یا زمین‌پایه است که برای این منظور، سامانه‌های موشکی و توپخانه مناسب در ارتفاع‌های بلند، متوسط و پست در اختیار این ایستگاه است.

بنا بر این گزارش، اطلاعات هواپیماهایی که از تهران به مقصد جاسک یا چابهار به این ایستگاه می‌رسد، وقتی سامانه راداری موقعیت آن اطلاعات را می‌گیرد با اطلاعات موجود مقایسه شده و اگر با همدیگر انطباق داشت، عملیات شناسایی کامل می‌شود.

* انهدام متجاوز در صورت لزوم

این ایستگاه البته پس از شناسایی، مسئولیت مراقبت نیز دارد و اگر پرنده شناسایی شده متعلق به دشمن بود آنگاه سامانه جنگ‌افزارهای توپخانه‌ای و موشکی وارد عمل شده و اگر لازم باشد تا مرحله انهدام نیز پیش می‌رود.

لازم به ذکر است که پدافند هوایی جنوب شرق از گروه‌های پدافندی متعددی تشکیل شده و تمام پروازهای نظامی و غیرنظامی در بخش بزرگی از کشور از غربی‌ترین نقاط و جزایر خلیج فارس تا شرقی‌ترین نقطه در جنوب شرق و آن سوی مرزهای کشور را برای اقدام به موقع رصد می‌کند.

جنوبی‌ترین نقطه کشور تا مرکزیت جغرافیایی ایران را زیر چتر پدافندی خود دارد و با وسعت منطقه واگذاری، بزرگترین منطقه پدافندی کشور محسوب می‌شود. این منطقه به عنوان منطقه ششم پدافند هوایی سازماندهی شده و استقرار یافته است.

* شرکت در عملیات دستگیری ریگی

از جمله اقدامات مهمی که این منطقه در آن نقش اساسی داشت، دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله در اسفند 89 بود که با یک شناسایی به موقع و اقدام امنیتی خوب پدافند، هواپیماهای جنگنده و رهگیر F4 و F14 نهاجا با هدایت پدافند هوایی جنوب شرق توانستند هواپیمای حامل آن شرور را در بندرعباس به زمین بنشانند.

از آنجا که این ایستگاه در یکی از نقاط و موقعیت‌های بسیار حساس کشور یعنی در مجاورت تنگه هرمز قرار دارد و نیز با توجه به موقعیت و ماموریت‌های خاص این ایستگاه مثل کشف و رهگیری، به گفته یکی از فرماندهان این منطقه، هواپیماهای شناسایی کشورهای ائتلاف مثل آمریکا بارها در رادار این ایستگاه قرار گرفته و با هشدارهایی که به آنها داده شده منطقه را ترک کرده‌اند.

منطقه جاسک به عنوان یکی از دور افتاده‌ترین و بد آب و هواترین نقاط کشور، یکی از 3700 نقطه‌ایست که به گفته امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)، مراکز پدافند هوایی در آنها مستقر هستند.نوع مطلب : نظامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 

در حالی که ماه گذشته مشاور اتحادیه صنف پوشاک از آغاز طرح وی‍‍ژه مشترک اتحادیه صنف پوشاک و اماکن نیروی انتظامی برای برخورد با تولید، عرضه و فروش مانتوهای شیشه‌ای خبر داده بود، این مانتوها به خیابان‌ رسید.

به گزارش خبرنگار فضای مجازی خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ حقایق طی مطلبی نوشت: مانتوهای شیشه‌ای پروژه‌ جدید فرهنگی است که قرار است دخترکان جوان ما را به سمت دوری از فرهنگ غیرایرانی و اسلامی پرتاب کند، درست همین لحظه‌ که مسئولان فرهنگی‌ عرصه مد و پوشاک چشمانشان را بروی حس زیبایی شناختی یک دختر جوان بسته‌اند، کسی دیگر آنطرف مرزهای کشور در حال برنامه‌ریزی برای لباسی است که قرار است دختر ما بپوشد و فردا به دانشگاه برود.

زمان زیادی نمی‌گذرد، همین 2 سال پیش بود که پس از خواب عمیق مسئولان محترم فرهنگی پوشش ساپورت از میهمانی‌ها و مجالس خصوصی به خیابان‌های شهر راه پیدا کرد.

یک ماه پیش محمدجواد صدق آمیز مشاور اتحادیه صنف پوشاک از «آغاز طرح وی‍‍ژه مشترک اتحادیه صنف پوشاک و اماکن نیروی انتظامی برای برخورد با تولید، عرضه و فروش مانتوهای شیشه‌ای» خبر داد.

وی گفته بود که: «در این طرح، اتحادیه صنف پوشاک با جدیت تمام با تولیدی‌ها و واحدهایی که به عرضه این گونه لباس‌ها دست می‌زنند برخورد می‌کند زیرا عرضه و فروش مانتوهای شیشه‌ای در مانتو فروشی بارها با اخطار اتحادیه همراه بوده است.»

تصویر پیشرو استفاده از مانتوهای شیشه‌ای را در خیابان‌های شهر تهران نشان می‌دهد:نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

بارش های پائیزی و رعد و برق در آسمان تهران نوید هوای پاک را در روزهای آینده خبر می دهد.

تصاویری‌ زیبا از رعدوبرق درآسمان تهران + عکسنوع مطلب :
برچسب ها : رعد، برق،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نظرات ()

داستان زندگی و موفقیت مدلین استوارت (Madeline Stuart) شنیدنی است. او اهل استرالیا است و مبتلا به سندروم داون است، ولی این مسئله را مانعی برای پیمودن جاده موفقیت نمی‌داند.

در این مسیر اما مادرش همراه و پشتیبان اصلی او بوده است. مادر مدلین او را مدی صدا می‌کند و ماجرای شیرین چگونگی مدل شدن مدی را این‌گونه تعریف می‌کند.


سال گذشته به یک سالن فشن رفتیم و مدی گفت: «مامان، من، مدل.» دختر نازنین من همیشه دوست داشت که توجه دیگران را به خود جلب کند و من می‌دانستم که او دلش می‌خواهد بر روی سکوی فشن شو به عنوان یک مدل راه برود.

خیلی سخت بود که به او توضیح دهم که اجازه ندارد بر روی سکو به عنوان مدل ظاهر شود. در نهایت، همه چیز آن گونه که من می‌خواستم تمام نشد. اما حسی به من گفت که دخترم استعداد ویژه‌ای دارد و موفق خواهد شد.

بعد از اتمام آن نمایش به مدی توضیح دادن که اگر می‌خواهد مدل شود باید اول از همه رژیم غذایی سالمی داشته باشد. 9 ماه بعد ما پیش یک عکاس حرفه‌ای رفتیم. مدی از اینکه برای اولین بار به عنوان مدل از او عکاسی می‌شد، هیجان زده شده بود. برایم خیلی مهم بود که مدی از این کار خوشش می‌آید یا خیر.


یک هفته بعد، زمانی که داشتم عکس‌ها را مرور می‌کردم، نمی‌توانستم جلوی خوشحالی خودم را بگیرم. همیشه می‌دانستم که دخترم زیبایی خاصی دارد، اما با آن عکس‌ها او مانند یک فرشته شده بود.

همیشه قبل از انجام هر کار مهمی با والدین کودکان مبتلا به سندروم داون مشورت می‌کردم. می‌خواستم بدانم کاری که ما در حال انجام آن هستیم مشکل خاصی دارد؟ بازخورد والدین غیرقابل باور و ستودنی بود.

آن‌ها گفتند که این عکس‌ها واقعا زیبا است و من باید آن را به تمام مردم جهان نشان دهم. من هم همین کار را کردم. یک صفحه به نام «مدلین استوارت» در فیسبوک ساختم و عکس‌ها را در آن قرار دادم. یک هفته نشد که موجی از مخاطبان آن عکس‌ها را پسندیدند.

آن عکس‌ها حتی برای برخی الهام بخش بود. والدین کودکان مبتلا به سندروم داون فهمیدند که این شرایط خاص نمی‌تواند مانعی برای پیشرفت کودکشان حساب شود. از آن زمان، مدی توانسته بر روی سکوی مدلینگ ظاهر شود و قرار است در «هفته‌ی فشن نیویورک» هم حضور داشته باشد.

مدی به عنوان اولین مدل بزرگسال حرفه‌ای در جهان شناخته می‌شود که با سندروم داون دست و پنجه نرم می‌کند. در واقع این مدلین است که خودش را تشویق به این کار می‌کند. تا پایان سال جاری میلادی، او برای اینکه به رویایش رنگ واقعیت ببخشد به ایالات متحده، سوئد و حتی روسیه سفر خواهد کرد.

به نظرم این تازه شروع کار است. همه می‌دانند که این کار در کنار بحث مدلینگ، جهان را تغییر خواهد داد. این کاری به منزله از بین بردن تبعیض و کنار زدن حصرها است و مدلینگ فقط ابزاری برای رسیدن به این باور است. ما می‌خواهیم مهر و دوستی را ترویج دهیم، چرا که این مسئله هدف اصلی زندگی است.نوع مطلب : اجتمایی، 
برچسب ها : دختر، سندروم داون، معروف، جهان،
لینک های مرتبط :
نظرات ()


نوع مطلب : بین الملل، 
برچسب ها : ل سعود، آل فتنه،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
بیشتر مساحت مناطق حیاتی کشور سوریه پس از ۵ سال حملات تروریستی جز بخش‌های مهمی از شهر حلب، در کنترل ارتش سوریه است.
خبرگزاری فارس: چند درصد خاک سوریه تحت کنترل ارتش است؟+اینفوگرافی و جدیدترین نقشه

جمهوری عربی سوریه کشوری در جنوب غرب آسیا و در کنار سواحل شرقی دریای مدیترانه است. این کشور از شمال با ترکیه، از شرق با عراق، از غرب با لبنان و دریای مدیترانه و از جنوب با اردن و فلسطین اشغالی همسایه‌ است. دمشق پایتخت سوریه و حلب بزرگترین شهر آن است.

سوریه کنونی در گذشته همراه با کشورهای اردن، لبنان، فلسطین، بخشی از سرزمین شام محسوب می‌شد.

موقعیت سوریه در غرب آسیا و ساحل شرقی مدیترانه در طول تاریخ جایگاهی استراتژیک به این کشور بخشیده‌است.

تقسیم‌بندی جمعیتی سوریه بر اساس مذهب به شرح زیر است:

مذهب درصد
مسلمان سنی 74
علوی، شیعی 12 امامی و اسماعیلی 13
مسیحی 10
دروزی 3

از نظر قومیتی هم اعراب بیش از 90٪ جمعیت سوریه را تشکیل می‌دهند در حالیکه کردها حدود 9٪ جمعیت هستند. ارامنه، ترک‌ها، چرکس‌ها و یهودیان مجموعاً کمتر از 1٪ جمعیت سوریه را تشکیل می‌دهند.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : سوریه، قربانی تروریسم تکفیری، خط شکن محور مقاومت،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

1441716010086_293287_543.jpgیک عکاس معتقد است: زمانی می‌رسد که همه حسرت از دست رفتن عکس‌های زمان جنگ را می‌خورند و می‌فهمند اشتباه کرده‌اند. هرچند هنوز برای جمع‌آوری این عکس‌ها و داشتن موزه دیر نیست.

 علی کاوه در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، درباره‌ی لزوم راه‌اندازی موزه‌ای برای حفظ و نگهداری عکس‌های دوران جنگ، اظهار کرد: زمانی می‌رسد که همه، حسرت از دست رفتن عکس‌های جنگ را می‌خورند. در آرشیو متعلق به سیما، تعداد زیادی فیلم و عکس از جنگ وجود دارد که تا امروز کسی به فکر نگهداری از آن‌ها نیفتاده است. بعضی‌ها با من دعوا می‌کنند که چرا نگاتیوهایم را به سیما تحویل داده‌ام، اما من کارمند آنجا بودم و برای کاری که می‌کردم، حقوق می‌گرفتم. به همین دلیل، باید عکس‌ها را به محل کارم تحویل می‌دادم، اما وقتی وضعیت را این‌گونه می‌بینم، دلم می‌سوزد.

 او به نبودن یادمانی برای نشان دادن شرایط دوران جنگ در شهر نیز اشاره کرد و گفت: سال 1994 که به ژاپن رفتم، دیدم که عکس‌ها و لباس‌های مربوط به زمان بمباران اتمی شهر هیروشیما در مکانی نگهداری می‌شود و مردم می‌توانند بروند و آن‌ها را ببینند. زمان جنگ در همین تهران، این همه موشک افتاد، ولی حالا هیچ اثری از آن اتفاقات باقی نمانده است. انگار نه انگار که هشت سال در اینجا جنگ بوده است. هیچ نماد، یادمان و نشانه‌ای نیست که دانشجوها و بچه‌های امروز بروند و آن‌ها را ببینند و بدانند برای زندگی راحتی که دارند، چه جوان‌هایی جان‌شان را دادند و مردم در زمان جنگ، چطور با آن شرایط کنار می‌آمدند.

 کاوه همچنین بیان کرد: قبل از انقلاب، من هفته‌ای یک روز پنج‌شنبه‌ها از صبح تا ظهر به کاخ گلستان می‌رفتم و از شیشه‌های آنجا لکه‌برداری می‌کردم و عکس می‌گرفتم. این عکس‌ها هنوز در آرشیو کاخ گلستان هست. یعنی ما می‌توانیم شیشه‌های مربوط به 170 سال پیش را در این عکس‌ها ببینیم، اما امروز که 26 سال از پایان جنگ می‌گذرد، فیلم‌ها و عکس‌های آن دوره در حال از بین رفتن است و کسی به این موضوع توجه نمی‌کند.

 این عکاس در ادامه اظهار کرد: برای راه‌اندازی موزه‌ی عکس‌های جنگ، نهادهای زیادی می‌توانند متولی باشند؛ وزارت ارشاد، سپاه، حوزه هنری و دیگر نهادهای مرتبط با این موضوع، البته باید یک دستور قاطع صادر شود که همه‌ی عکس‌های جنگ جمع‌آوری، اسکن و نگهداری شوند تا نشان دهیم که در این کشور از سال 59 تا 67 جنگ رخ داده است.

 کاوه همچنین گفت: کسانی را می‌شناسم که عکس‌های خود را از جنگ به برخی نهادها می‌فروشند، در حالی که این کار خیانت است. هنوز هم برای جمع‌آوری عکس‌های جنگ و داشتن یک موزه، دیر نشده است.

 او به سابقه‌ی فعالیتش در حوزه عکاسی جنگ اشاره کرد و افزود: من روزی که جنگ شروع شد، عکاس سیمای جمهوری اسلامی ایران بودم. در آن سال‌ها مدیران وقت تلویزیون به فکر این بودند که عکس‌ها را هر شب نمایش دهند و ارزش چندانی برای نگاتیوهای آن دوران قائل نبودند. از هفته دوم جنگ تا پایان آن، مرتب در جبهه حضور داشتم و عکس می‌گرفتم. یادم هست آن روزهایی که درگیر آزادسازی خرمشهر بودیم، یک روز که به تهران آمدم، دیدم عکس‌هایی که از این شهر و رزمنده‌هایش گرفته بودم، به‌صورت پوستر چاپ شده و در خیابان به‌نمایش درآمده است.

 کاوه به شرایط نامناسب نگهداری نگاتیوهای جنگ در آرشیو سیما اشاره و اضافه کرد: وقتی جنگ تمام شد، تمام اسلایدها و نگاتیوهایم را به تلویزیون تحویل دادم. چند سال پیش، یک روز رفتم آرشیو تلویزیون و دیدم خانمی که در آرشیو کار می‌کند، غذایش را همان‌جا گرم می‌کند و می‌خورد! یعنی حتی به او نگفته بودند جایی که نگاتیو نگهداری می‌شود، نباید غذا را گرم کرد، چون نگاتیوها خراب می‌شوند و آسیب می‌بینند.نوع مطلب : نظامی، اجتمایی، 
برچسب ها : جنگ تحمیلی، فرهنگ دفاع مقدس، حفظ آثار فداییان ملت، غفلت دولت!،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 رهبر معظم انقلاب

رهبر انقلاب تاکید کردند: در رژیم صهیونیستی گفتند تا ۲۵سال از دغدغه‌ ایران آسوده‌ایم؛ به شما می‌گویم شما ۲۵ سال آینده را نمی‌بینید و ان‌شاالله تا ۲۵سال آینده چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهدداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، با هشدار درباره تلاش های فریب کارانه آمریکا برای نفوذ از برخی روزنه ها، «اقتصاد قوی و مقاوم»، «توسعه روزافزون علم» و «حفظ و تقویت روحیه انقلابی گری بخصوص در جوانان» را سه عامل مقابله مقتدرانه با دشمنی های پایان ناپذیر شیطان بزرگ اعلام کردند و با بیان برخی نکات درباره انتخابات اسفند ۹۴، افزودند: نتیجه هر انتخابات نیز مانند تک تک آرای مردم، حق الناس است و با همه وجود، از این حق ملت، دفاع خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ایام پربرکت ماه ذیقعده و لزوم بهره مندی از این فرصتهای گرانبها، ماه شهریور را نیز حاوی خاطراتی پرمعنا خواندند و خاطرنشان کردند: در همه حوادث این ماه از جمله کشتار مردم بیگناه به دست رژیم پهلوی در ۱۷ شهریور ۵۷، شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر کشور در ۸ شهریور ۶۰، ترور شهید آیت الله قدوسی و شهید آیت الله مدنی در همین ماه و حمله صدام به ایران در ۲۹ شهریور ۵۹، ردپای مستقیم یا غیرمستقیم امریکا مشاهده می شود.

ایشان با ابراز نگرانی از فراموش شدن تدریجی این خاطرات تأمل برانگیز به ویژه در ذهن جوانان کشور، از کم کاری دستگاههای مسئول در این زمینه انتقاد کردند و افزودند: اینگونه حوادث عبرت آموز نباید در حافظه تاریخی ملت کمرنگ شود، چرا که اگر نسل جوان از شناخت و ریشه یابی اینگونه خاطرات تاریخی و ملّی، بازماند در شناخت راهِ حال و آینده کشور دچار خطا خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با بازخوانی برخی نشانه ها از حاکمیت مطلق آمریکایی ها در دوران رژیم پهلوی خاطرنشان کردند: همه ارکان حکومت طاغوت از جمله هیأت دولت و شخص شاه تابع آمریکا بودند و مقامات آمریکایی از طریق دست نشاندگان خود همچون فرعون بر ملت مظلوم ایران حکومت می کردند، اما امام بزرگوار همچون موسای زمان، به پشتوانه ملت، آن بساط را از این سرزمین کهن، برچید.

رهبر انقلاب، پایان یافتن منافع نامشروع آمریکایی ها در ایران را علت اصلی کینه ورزی و دشمنی پایان ناپذیر آنها با جمهوری اسلامی و ملت ایران برشمردند.نوع مطلب :
برچسب ها : مقام معظم رهبری، دیدار صمیمی باملت، تقویت اقتصاد ملی، تاکید براستکبارستیزی،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیرو با تکیه بر توان تخصص و توانایی‌ها جوانان و فرزندان برومند این مرز و بوم به دانش ساخت ناوگان شناوری و تامین تمامی نیازمند‌های خود مجهز شده است.
 
خبرگزاری فارس: دستیابی ارتش به دانش ساخت ناوگان شناوری‌/هرگونه تهدیدی را سرسختانه پاسخ می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر امروز در حاشیه بازدید وزیر دفاع از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش با اشاره به توانمندی‌های این نیرو اظهار داشت: با همت، تلاش و تکیه بر توان و تخصص جوانان و متخصصان ایرانی، امروزه در کشور این ظرفیت را فراهم کرده‌ایم که در صورت نیاز هر چه می‌خواهیم را در حوزه دفاعی بتوانیم طراحی و به مرحله اجرا و بهره‌برداری درآوریم.

وی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام و اجرای نیروی دریایی ارتش در بعد یگان‌های سطحی و زیرسطحی اضافه کرد: با توجه به دانش و تکیه بر ایمان نیروها، آمادگی این را داریم که هرگونه تهدیدی را سرسختانه پاسخ دهیم.

به گزارش فارس، دریادار سیاری، امروز در جریان بازدید سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و دیگر امکانات مرتبط با وزرات دفاع، همراهی کرد.

یادآور می‌شود، وزیر دفاع در جریان سفر به هرمزگان از بخش‌های مختلف در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش که در بخش ساحل غربی بندرعباس واقع است، بازدید و سرکشی کرد.

وی بخش‌هایی همانند کارخانجات نداجا، و بخش‌های مرتبط با پروژه ناوهای در دست ساخت سهند و شیراز نیز بازدید کرد.

منطقه یکم نیروی دریایی ارتش واقع در بندرعباس، بزرگترین و اصلی‌ترین پایگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر پشتیبانی و پوشش ناوگان خود در آب‌های خلیج فارس و منطقه، در سال‌های اخیر ده‌ها ناوگان و ناوگروه را نیز به آبهای محدوده خلیج عدن اعزام کرده است.نوع مطلب :
برچسب ها : ارتش مقتدر، نیروی دریایی راهبردی، امیر دریادار سیاری،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
منابع نظامی صهیونیستی از عبور بزرگترین زیر دریایی جهان از تنگه داردانل با هدف کمک به سوریه خبر دادند.
 
خبرگزاری فارس: دبکا فایل: زیردریایی هسته‌ای روسیه به مقصد سواحل سوریه از تنگه داردانل نیز عبور کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه صهیونیستی «دبکا فایل» امروز (چهارشنبه) مدعی شد زیردریایی «دمیتری دونسکی» TK-208 که 4 سپتامبر پایگاه خود را در شمال روسیه  ترک کرده بود، اینک از تنگه داردانل ترکیه که دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می‌کند گذشته و عازم آب‌های سوریه است.

بر اساس این گزارش، این زیردریایی روسیه که از آن به عنوان بزرگترین زیر دریایی جهان یاد می‌کنند در مسیر خود از سوی 2 کشتی جنگی ضد زیر دریایی همراهی می‌شود و  مجهز به 20 موشک بالستیک قاره پیما و بیش از 200 کلاهک هسته‌ای است.

به گزارش دبکا فایل، مقام‌های نظامی اسرائیل و دیگر کشورهای خاورمیانه با توجه به این که زیر دریایی یاد شده 4 سپتامبر از پایگاه خود عازم آب‌های سوریه شده است و هم اینک از تنگه داردانل عبور کرده شگفت زده شده‌اند زیرا پیش بینی می‌شد حداقل 10 روز زمان نیاز است تا این زیردریایی به خاورمیانه برسد.

این منبع خبری امروز همچنین از تدارک مسیر جدید هوایی روسیه برای ارسال کمک‌ به دمشق خبر داده بود.نوع مطلب :
برچسب ها : روسیه، سوریه، سدنفوذ ائتلاف غرب درخاورمیانه، نقش ایران!!؟،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

افسران - فرمان سید علی و سربند یا زهرا

نوع مطلب :
برچسب ها : رهبر، علی،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
کاریکاتور/ داعش در تاریکی جهل ...نوع مطلب :
برچسب ها : کاریکاتور، داعش، تاریکی، جهل،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
نظرات ()
http://aja.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1ee4b4c5-aa63-4d28-88c2-689fa564ed37

مراسم رونمایی و استقرار عملیاتی از سامانه‌های راداری نظیر و بینا با حضور امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ازطریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

شایان ذکر است رادار بُردبلند و کاملاً بومی "نظیر" یک سامانه راداری با دقت بسیار بالا در تفکیک است که توانایی آشکارسازی و شناسایی اهداف با سطح مقطع راداری پایین را داشته و در برابر موشک‌های ضد رادار مقاوم است و می‌تواند اهداف را در بُرد بیش از 800 کیلومتر و با ارتفاع 100 هزار پا کشف کند.

همچنین سامانه راداری "بینا" که یک رادار کنترلی سه بُعدی است دقت بسیار بالایی در تفکیک دارد که از قابلیت آشکارسازی و شناسایی اهداف با سطح مقطع راداری پایین برخوردار است و می‌تواند اهداف رادار گریز را کشف کند. این رادار توانایی مقابله با جنگ الکترونیک را دارد.

گفتنی است این دو رادار به صورت صد در صد بومی توسط متخصصان کشورمان طراحی، ساخت و به بهره‌برداری رسیده است.

این دو رادار پیش از این و در روز شنبه هفته جاری توسط سرتیپ اسماعیلی رونمایی شده بود و حالا از طریق ویدئو کنفرانس در دو نقطه کشور استقرار عملیاتی یافته و به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور پیوست.نوع مطلب :
برچسب ها : رادار، نذیر، بینا،
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

دریافت كد دعای فرج